Admir Ljevaković postigao dva gola za Teplice

U okviru 28. kola češke lige Teplice su na svom terenu u nedjelju savladale Duklu rezultatom 4:0. Bh. internacionalac Admir Ljevaković je postigao prvi i drugi pogodak (u 9. i 30. minuti).

Vachoušek je u 36. minuti povećao na 3:0, dok je konačan rezultat postavio Vuch u 63. minuti.

Ljevakovića je nakon sjajne partije u 62. minuti zamijenio drugi bh. internacionalac Aldin Čajić.

Teplice su se ovom pobjedom probile na peto mjesto češke lige.

Prvo mjesto, dva kola prije kraja, drži Slovan koji ima dva boda više od Sparte iz Praga.
Mahmutović Teplicama donio tri boda

U okviru 19. kola češkog fudbalskog prvenstva Teplice su na svom terenu s minimalnih 1:0 savladale drugoplasiranu momčad prvenstva Slovan Liberec, a jedini pogodak na utakmici postigao je bh. internacionalac Aidin Mahmutović.
MUJAGIĆ POSTIGAO DVA GOLA U DEBIJU ZA TEPLICE

Teplice su danas ostvarile drugu pobjedu u okviru grupe C Tipsport lige, a 18-godišnji bosanskohercegovački napadač, Abid Mujagić, postigao je dva gola u debiju za ovaj češki klub protiv Roudnice nad Labema.

Petr Rada izveo je drugi tim u odnosu na onaj jučerašnji protiv Usti nad Labema, a nakon Aidina Mahmutovića, Admira Ljevakovića i Aldina Čajića, danas su priliku dobila još dva naša internacionalca, Abid Mujagić i Alen Melunović.

Mujagić je u 14. minuti doveo Teplice u vodstvo. Međutim u drugom dijelu utakmice Hrdlička i Vaclav Laušman preokrenuli su rezultat. Da Teplice ostanu na prvom mjestu grupe C Tipsport kupa pobrinuo se Štepan Vachoušek i Mujagić, koji je u sudijskoj nadoknadi postigao svoj drugi gol za 3:2.

Melunović, koji je prvi dio sezone proveo na posudbi u Varnsdorf, igrao je do 67. minute kada ga je zamijenio Martin Jindraček. Rada je u ovom susretu u 60. minuti uveo Čajića iako je 19-godišnii veznjak jučer odigrao cijelu utakmicu protiv Usti nad Labema, a toj pobjedi od 8:0 Čajić je upisao dvije asistencije.

Dvostruki strijelac u današnjem susretu, Mujagić, koji je nastupao za našu kadetsku reprezentaciju,pred početak ove sezone došao je u Teplice iz hadžićkog Radnika. Samo nakon pola godine provedene u drugom timu, Rada ga je priključio seniorskoj ekipi.
MAHMUTOVIĆ POSTIGAO DVA GOLA

Aidin Mahmutović, bosanskohercegovački napadač, postigao je dva gola u pobjedi Teplica nad Usti nad Labemom u okviru prve utakmice grupe C Tipsport kupa.

Teplice su slavine nad Usti nad Labemom sa visokih 8:0, a Mahmutović je dva puta tresao protivničku mrežu. Po dva gola postigli su još Lukaš Zoubele, Vlastimil Stožicky i Martin Jindraček.

U visokoj pobjedi Teplica, koje su trenutno na prvoj poziciji grupe C Tipsport kupa, nastupila su još dva naša internacionalca, Admir Ljevaković i Aldin Čajić.

"Nismo očekivali tako visoku pobjedu, ali trener od nas zahtjeva da u svakoj utakmici samo maksimum, bez obzira da li to bilo prvenstvo ili prijateljska utakmica. Danas smo u tome uspjeli", rekao je Mahmutović nakon utakmice.

Abid Mujagić, 18-godišnji napadač, priključen je prvom timu Teplica na pripremama, tako da bi uskoro još jedan naš internacionalac mogao zaigrati za prvi tim ovog češkog kluba.
MAHMUTOVIĆ I ČAJIĆ POGAĐALI U PORAZU TEPLICA

U pretposljednjem susretu 16. kola češke Gambrinus fudbalske lige Hradec je na svom terenu rezultatom 3:2 bio bolji od Teplica.

Sjajan nastup u dresu gostujuće ekipe zabilježili su bh. internacionalci u Teplicama, Ajdin Mahmutović i Aldin Čajić, koji su postigli golove za svoju ekipu u posljednjem susretu jesenjeg dijela fudbalskog prvenstva Češke.

Mahutmović je već u sedmoj minuti utakmice doveo Teplice u vodstvo, ali se na odmor na kraju prvog poluvremena ipak otišlo pri izjednačenom rezultatu, nakon što je na 1:1 u 32. minuti poravnao Plašil.

U devetoj minuti nastavka Čajić je vratio prednost Teplicama, ali njegova ekipa do kraja susreta nije uspjela sačuvati prednost, pa čak ni bod. Samo dvije minute nakon Čajićevog pogotka, Fukal je izjednačio, a pobjedu domaćima donio je u 66. minuti Dvorak.

Teplice tako nakon prve polusezone zauzimaju sedmu poziciju na tabeli, dok je Hradec sa ova tri boda pobjegao iz opasne zone i sada su na 11. mjestu.

<< Prethodna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Sljedeća >>