SK Dynamo Ceske Budejovice-FK Teplice 1:1
Aidin Mahmutović - 90 minuta, 0 golova, 0 asistencija

Admir Ljevaković - 90 minuta, 0 golova, 0 asistencija

Aldin Čajić - 17 minuta, 0 golova, 0 asistencija

Muris Mešanović (FC Vysocina Jihlava)
FC Vysocina Jihlava-FC Karvina
Muris Mešanović- 58 minuta, 0 golova,0 asistencija
BH. trio osvojio bod kod Č. Budejovica
Teplice su u okviru desetog kola češke Gambrinus lige osvojile bod na gostovanju kod Čeških Budejovica, a u ovom susretu nastupila su sva tri naša internacionalca.

Antonin Rosa, 24-godišnji defanzivac, doveo je nekadašnji klub Jiržija Plišeka, sadašnjeg trenera Sarajeva, u vodstvo u 11. minuti.

Teplice su uspjele sačuvati vodstvo do 86. minute. Domaći su preko Zdeneka Ondrašeka došli do veoma vrijednog boda, međutim Češke Budejovice i dalje su na samom dnu tabele.

Od prve minute u ovoj utakmici zaigrali su Admir Ljevaković i Aidin Mahmutović, dok je mladi veznjak, Aldin Čajić, u igru ušao u 74. minuti kada je zamijenio Štepana Vuchoušeka.

U drugoj utakmici koja je igrana u terminu od 15 sati Jablonec je sa visokih 5:1 savladao Pribram i ostao na drugoj poziciji Gambrinus lige.

Čak pet različitih igrača postiglo je golove za domaće. U strijelce su se upisali Lafata, Kovarik, Pitak, Kopic i legendarni čeh Jarolim, dok je za goste gol postigao Papšiys.
Zadobio povjerenje Miroslava Kubeka

Malo po malo, Jasmin Šćuk izborio se za mjesto u prvom timu Mlade Boleslav, a danas je uslijedio i njegov prvijenac za prvi tim ove češke ekipe.

Mlada Boleslav je danas na gostovanju kod Sigme Olomuc odigrala neriješeno. Naš 21-godišnji internacionalac doveo je goste u vodstvo u 31. minuti.

Preko Jakuba Petera Sigma je došla do poravnanja, a sve do posljednjeg sudijskog zvižduka rezultat se nije mijenjao, tako da je došlo do podjele bodova.

Šćuk je do danas odigrao 183 minute ove sezone za Mladu Boleslav, a nakon utakmice prošlog kola protiv Teplica izgleda da je u potpunosti zadobio povjerenje trenera Miroslava Kubeka, te mu se danas na najbolji način odužio - pogotkom.
Šćuk bolji do Ljevakovića i Mahmutovića

Na Na Stinadlechu večeras su igrala tri bosanskohercegovačka internacionalca, a razlog za slavlje imao je samo Jasmin Šćuk, čija je Mlada Bolesalv savladala Teplice.

Lukas Opiela, slovački veznjak, doveo je Mladu Bolesalv u vodstvo u 12. minuti, a pet minuta prije odlaska na odmor Teplice su izjednačile golom još jednog Slovaka, Mateja Sive.

U drugom poluvremenu gosti su postigli još dva gola i upisali tri boda. Prvo je Onderj Zahustel pogodio nakon deset minuta igre u nastavku, da bi Jan Chramosta postavio konačan rezultat 1:3 u 79. minuti.

U redovima Teplica od prve minute zaigrali su Admir Ljevaković i Aidin Mahmutović, koji je izašao u 74. minuti kada ga je zamijenio Martin Jindracek. Dok je Aldin Čajić, inače standardni prvotimac ove sezone, ovaj susret presjedio na klupi.

Jasmin Šćuk, mladi veznjak, ušao je u igru u 23. minuti kada je zaimijenio Lukasa Opielu, strijelca prvog gola. Ove sezone Šćuk dobiva sve više prilike, tako da je blizu toga da postane standardan prvotimac Mlade Boleslav.
ŠĆUKU SVIH 90 MINUTA U REMIJU M. BOLESLAV

Odigrane su danas tri utakmice češke Gambrinus lige, a jedino je Jablonec ostvario pobjedu. Mlada Boleslav našeg Jasmina Šćuka odigrala je neriješeno sa Hardec Kraloveom.

Mlada Boleslav je povela u 49. minuti preko Jana Chramoste, a gosti su izjednačili preko Pavela Cernyja u 65. minuti, koji je samo pet minuta ranije ušao sa klupe.

Domaći su od 83. minute igrali sa igračem manje, jer je crveni karton zaradio Tomas Janicek. No, Mlada Boleslav je izdržala do kraja susreta i sačuvala jedan bod.

Svih 90. minuta ovog susreta odigrao je Jasmin Šćuk, 21-godišnji bosanskohercegovački veznjak, koji je do sada uglavnom priliku dobivao sa klupe. Možemo očekivati da dobijemo još jednog standardnog prvotimca u češkom prvenstvu.

<< Prethodna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Sljedeća >>