Amar Krajina-30 minuta,0 golova,0 asistencija

Alen Melunović-90 minuta,1 gol,1 asistencija

Mahir HadĹ¾ireĹ¡ić-90 minuta,0 golova,0 asistencija

Semir Kerla(NK Ĺ½elejzniÄŤar)
FK VeleĹ¾-NK Ĺ½elejzniÄŤar-1:3
Semir Kerla-90 minuta-0 golova,0 asitencija
Džeko i Grafite potopili HSV

Wolfsburg je u 5. kolu Bundeslige došao do druge prvenstvene pobjede. McClarenovi Vukovi slavili su u Hamburgu rezultatom 3:1 u svoju korist. Džeko je zabio vodeći gol za goste iz grada automobila, a Brazilac Grafite je sa dva gola riješio pobjednika.
Dijamant je bio precizan u 15. minutu što je bio njegov peti gol u sezoni i ukupno 62. u Bundesligi u 99. mečeva. Zanimljivo i da je sjajni napadač već treći put bio precizan protiv HSV koji mu je kao i njegovom timu jedan od omiljenih rivala.

Čovjek odluke bio je rutiner Grafite koji je sa prvim golovima u sezoni i to u 71. i 78. minutu doneo VFL drugi uzastopni trijumf dok je HSV prvi put poražen pa je sad jedini neporažen sastav naravno lider Majnc. Volfsburg napreduje na tabeli i sad je 11, a u nedjelju je novi rival Frajburg.

HSV - Wolfsburg 1:3 (Choupo Moting 27/ Džeko 15, Grafite 72, 78)

Džeko strijelac, Wolfsburg konačno slavio

Danas je pet susreta četvrtog kola njemačke Bundeslige, u kojima je Wolfsburg slavio prvu pobjedu u sezoni.
Wolfsburg u prve tri utakmice Bundeslige ove sezone nije ubilježio ni jednu pobjedu, pa čak ni remi. Zato je današnji lokalni derbi sa Hannoverom bio od velike važnosti za Edina Džeku i društvo.

Nakon prvih 45 minuta igre rezultat na semaforu je pokazivao 0:0 i zebnja se mogla ponovo uvući u srca navijača Wolfsburga. Međutim, novo pojačanje Vukova, Brazilac Diego, načeo je mrežu gostiju u 55. minuti. Potom je na scenu stupio najbolji igrač Wolfsburga i reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko, koji je svojim četvrtim ovosezonskim golom potvrdio pobjedu Wolfsburga.
Kerla još dvije godine u Želji

Defanzivac Željezničara Samir Kerla produžio je ugovor s aktuelnim prvakom naše zemlje na još dvije godine.

Štoperu Željezničara je ugovor istekao prije nekoliko dana, ali u upravi kluba sa Grbavice su odmah reagirali i
s Kerlom potpisali novi ugovor koji ga s klubom veže na naredne dvije sezone.

"Veoma smo zadovoljni što smo na obostrano zadovoljstvo potpisali novi ugovor i što će Kerla s nama ostati
još dvije sezone", rekao je za SportSport.ba tim menadžer Željezničara Rusmir Cviko.

<< Prethodna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Sljedeća >>