Amar Krajina-45 minuta,0 golova,0 asistencija

Jasmin Šćuk-90 minuta,0 golova,0 asistencija

Mahir Hadžirešić-90 minuta,1 gol,0 asistencija

Semir Kerla(NK Želejzničar)
NK Želejzničar-FK Leotar-8:0
Semir Kerla-90 minuta-0 golova,0 asitencija
Haurdić zabio u pobjedi Jabloneca

Danas su odigrana dva susreta sedmog kola češkog prvenstva, a domaće pobjede ostvarili su Jablonec i Usti. Jedan gol za Jablonec postigao je i mladi bh. reprezentativac Anes Haurdić.
Jablonec je bez većih problema na svom terenu savladao Slovačko (3:0), te izbio na treće mjesto češkog šampionata.

Izabranici trenera Frantiseka Komnackyja poveli su već u desetoj minuti golom Jablonskyja, a naš mladi reprezentativac u 62. minutu je povisio na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Elias sedam minuta kasnije.

Usti nad Labom je pogotkom Voleka (54.) savladao Bohemians.

Češko prvenstvo, 7. kolo:
Jablonec - Slovačko 3:0
Usti - Bohemians 1:0
Džeko najbolji strijelac Vukova

Iako je Wolfsburg danas poražen, naš reprezentativac Edin Džeko ima razloga za slavlje. Naime, Džeko je, postigavši dva gola u današnjem susretu, postao najbolji strijelac Wolfsburga u istoriji.
S današnja dva gola Džeko je došao do brojke od 59 bundesligaških golova, prestigavši Diega Klimowicza čiji je rekord izjednačio u 1. bundesligaškom kolu.

Kolika je vrijednost ovog Džekinog dosega govori podatak da je 59 golova postigao u 96 utakmica, dok je Klimowicz 57 zabio u 149 utakmica.
Veliki preokret Mainza, dva gola Džeke

Završeni su susreti 2. kola njemačke Bundeslige. Bivši prvak Wolfsburg je vodio 3:0 nakon pola sata igre, ali je utakmica okončana - pobjedom gostiju (3:4)! Dva gola za Vukove postigao je bh. reprezentativac Edin Džeko.

Nakon pola sata je Wolfsburg imao tri gola prednosti nad Mainzom (3:0) i već su Vukovi upisali na svoj kontro tri boda. Edin Džeko je zabio prva dva pogotka, a treći Brazilac Diego. Bio je to prvijenac za veznjaka koji je stigao iz Juventusa prije nekoliko dana.

Mainz je najprije u 39. minuti smanjio preko Rasmussena. Soto je na samom otvaranju pogodio za 3:2, potom je Schurrle deset minuta kasnije poravnao na 3:3, a Vukove naprosto "zaledio" Szalai u finišu utakmice. Wolfsburg je tako doživio i drugi prvenstveni poraz (poraženi u prvom kolu kod Bayerna).

<< Prethodna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Sljedeća >>