Wolfsburg pao u finišu, Džeko strijelac

Nova sezona njemačke Bundeslige otvorena je pobjedom aktuelnog prvaka Bayerna nad bivšim prvakom Wolfsburgom.

Vukovi su imali bod u džepu sve do sudijske nadoknade, kada je Bastian Schweinsteiger savladao Benaglija i Bavarcima osigurao pobjedu.

U 9. minuti utakmice Muller dovodi Bayer u prednost nakon asistencije Kroosa.U 55. minuti Džeko postiže pogodak za poravnanje Wolfsburga. Zvjezdan Misimović je izveo korner sa desne strane, a Edin Džeko glavom loptu poslao u nebranjeni dio Bayernovog gola.Umalo da Wolfsburg povede u 66. minuti. Misimović je povukao jednu brzu kontru, dodao na desnu stranu do Džeke koji iz prve topovski šutira, a Butt vrhovima pristiju loptu, koja je inače išla pod samo prečku, izbacuje u korner.

U narednom kolu Wolfsburg dočekuje ekipu Mainza.

Bundesliga, 1. kolo:
Bayern - Wolfsburg 2:1 (Muller 9, Schweinsteiger 90/ Džeko 55)
Poraz Jabloneca, Haurdiću 45 minuta

U prvom susretu 6. kola fudbalskog prvenstva Češke, Jablonec našeg Anesa Haurdića poražen je na fostovanju kod Hradec Kralove (0:1).
Hradec Kralove su pred svojim navijačima s minimalnih 1:0 svladale Jablonec, a jedini pogodak na susretu postigao je Pilar u 22. minuti.

Naš mladi reprezentativac Anes Haurdić susret je počeo u prvom sastavu, a iz igre je izašao u 46. minuti.

Nakon nepotpunog 6. kola Jablonec se nalazi na 5. mjestu tabele sa 8 osvojenih bodova, a mjesto iza su Hradec Kralove sa isto osvojenih bodova.

Fudbalsko prvenstvo Češke, 6. kolo:
Hradec Kralove - Jablonec 1:0 (Pilar 22')