Jablonec slavio, Haurdić postigao dva gola

Češki Jablonec, u kojem sa dosta uspjeha nastupa mladi bosanskohercegovački reprezentativac, Anes Haurdić, danas je u okviru Tipsport lige ubjedljivo pobijedio Duklu (7:2), a strijelac dva pogotka za svoj tim postigao je upravo Haurdić.
Anes Haurdić utakmicu je počeo na klupi za rezerve, a u igru je ušao početkom drugog poluvremena i već nakon 10 minuta provedenih na terenu postigao je svoj prvi pogodak.

Svoj drugi pogodak, a za Jablonec sedmi, naš mladi reprezentativac postigao je u 86. minuti utakmice. Pored Haurdića strijelci za Jablonec bili su Kovalek, Elias, Michalek, Vošahlik i Vorel (autogol), dok su za Duklu pogodili Svatonsky i Hanousek.

Anes Haurdić u timu kola

Anes Haurdić fudbaler FK Baumit Jabloneca u 16. kolu Češke Gambrinus lige u kojem je njegov klub igrao protiv ekipe 1.FC Slovacko proglašen je igračem utakmice te se našao u timu kola.Utakmica je završila rezultatom 1:1 a Haurdić je igrao do 81 minute.

Werder - Wolfsburg 2:2