ČAJIĆU I LJEVAKOVIĆU U REMIJU 90 MINUTA

Ekipa Teplica u kojoj igraju četiri BIH igrača ostala je na jednoj pobjedi nakon 4. kola prvenstva Češke.

U ovom kolu su odigrali kao domaćini protiv praške Slavie 0:0, a Ajdin Čajić i Admir Ljevaković su na terenu proveli svih 90 minuta. Ajdin Mahmutović je zamijenjen poslije prvog poluvrijemena dok Alen Melunović nije nastupao.

Teplice su sa 4 boda tek 12. na tabeli, dok je Slavia sa istim brojem bodova 11. Vodi Sparta sa 12 bodova, dok su Mlada Boleslav i Liberec osvojili 10, Bohemians 9, a Sigma. Teplice u sljedećem kolu gostuju u Liberecu.
Rooney najbolji u Premier ligi, Džeko na trećem mjestu

Na oficijelnoj stranici engleske Premier lige se vodi statistika koja se odnosi na učinak igrača koji se izražava dodjelom bodova. Na vrhu liste 100 najboljih je Wayne Rooney, drugi je David Silva, a treće mjesto zauzima bh. reprezentativac Edin Džeko.

Rejting igrača se izražava u bodovima koje se osvajaju na osnovu vremena provedenog na terenu u sastavu ekipe koja pobjeđuje. Osim toga, igrač osvaja bodove i na osnovu broja asistencija, golova, udaraca na gol, oduzimanja lopti protivniku i slično.

Na osnovu ovih faktora je napravljena lista od najboljih stotinu igrača. Prvi na listi je Wayne Rooney, napadač Manchester Uniteda, koji je u dva kola skupio 69 bodova.

Drugo i treće mjesto je rezervisano za dva igrača Manchester Cityja, Davida Silvu i bh. reprezentativca Edina Džeku. Obojica su skupili po 66 bodova.

Četvrto mjesto pripada još jednom Unitedovom igraču, a to je Danny Welbeck. On ima 63 boda, baš kao i hrvatski napadač Ivan Klasnić.

Treće mjesto za Džeku je odličan rezultat. Ne treba sumnjati da će naš reprezentativac biti sve bolji u Premier ligi. To je ranije najavio i njegov trener, talijanski stručnjak Roberto Mancini.

Nova tri boda za "Građane"

Da će biti strašan napadački tandem, Edin Džeko i Sergio Aguero dokazali su svojom sjajnom predstavom i u utakmici na Reebok stadionu gdje su se u okviru drugog kola engleskog Premiershipa sastali domaćin Bolton i Manchester City, koju je dobio City rezultatom 3-2.

U 18. minuti Aguero je imao veliku šansu koju nije iskoristio nakon što mu je Džeko dodao fantastičnu loptu sa desne strane, nako čega su mu navijači Cityja glasno skandirali.

Manchester City poveo je sa 1-0 od 26. minute nakon šuta Davida Silve sa nekih 18 metara. Ovom pogotku kumovala je nespretna intervencija golmana Boltona Jussija Jaaskelainena.

U 30. minuti poništen je pogodak prinovi Cityja Agueru, zbog prekršaja u napadu. Aguero je ponovo bio u velikoj prilici u 35. minuti, nakon ubačaja Džeke sa lijeve strane. Aguero je pucao glavom, ali je lopta otišla pored lijeve stative Jaskelaininenovog gola.

Na 2-0 povisio je Garreth Barry u 38. minuti prekrasnim pogotkom.

Nepunu minutu trajalo je vodstvo Cityja od 2-0, jer je Ivan Klasnić nakon centaršuta Martina Petrova volejom postigao pogodak i smanjio na 2-1. S tim rezultatom se i završilo prvo poluvrijeme.

Edin Džeko je u 47. minuti postigao pogodak i povećao na 3-1 nakon što je majstorski sebi dao loptu u for i oslobodio se svog čuvara, a zatim šutirao u nebranjeni dio mreže.
Nakon jednog prekršaja na sredini terena u 63. minuti, i centaršuta, Kevin Davis je bio najviši u skoku i udarcem glavom smanjio je rezultat na 3-2

Edin Džeko završio je utakmicu u 80. minuti, nakon što ga je na terenu zamijenio Adam Johnson.

Džeko: Radujem se saradnji s Aguerom u napadu

Bosanskohercegovački nogometni reprezentativac u redovima Manchester Cityja Edin Džeko uzbuđen je zbog mogućnosti igranja u vrhu napada "Građana" sa Sergijom Aguerom.

Omaleni Argentinac u ponedjeljak je briljirao u svom debiju u Cityjevom dresu i u 4-0 pobjedu nad Swanseajem ugradio je dva gola i asistenciju iako je ušao u igru tek u 60. minuti.

"Sjajno je za novog igrača da uđe u posljednjih pola sata igre i da postigne dva gola. Vrlo sam sretan zbog njega, ali sam sretan i zbog Cityja da je doveo igrača poput njega koji nam samo može pomoći u budućnosti", komentarisao je Džeko za Daily Mail igru napadača kojeg je City doveo iz Atletico Madrida za 38 miliona funti.

"A čak još nije niti 100 posto spreman. U sljedećim utakmicama može biti samo bolji i bolji jer je zabio dva gola ovako. Zato jedva čekam vidjeti kakav je kad je 100 posto spreman. Svaki dobar igrač je dobrodošao u našu ekipu jer želimo osvajati trofeje", dodao je napadač kojeg su "Građani" iskeširali 27 miliona funti Wolfsburgu u januaru ove godine.

Uz Aguera i Carlosa Teveza, koji će, čini se, ipak ostati u klubu, kao i Marija Balotellija, Džeku čeka teška konkurencija u borbi za mjesto u udarnom timu.

"Počeci su uvijek bili spori za mene i to je bio slučaj u Cityju. Ali ove sezone osjećam se vrlo dobro i spreman sam. Osjećam se puno bolje nego prošle sezone. Za svakog igrača je važno da je spreman i da je dobra predsezona iza njega. Ovog ljeta odradio sam cijele pripreme s ekipom i odmah se to osjeća. Želim napredovati u svakoj utakmici, a osjećam da sam sezonu započeo dobro. Nastojat ću dati sve od sebe u svakoj utakmici kako bih pomogao timu", zaključio je Džeko, koji se upisao u strijelce u obje ovosezonske Cityjeve službene utakmice, kako na premierligaškom otvaranju protiv Swanseaja, tako i sedmicu dana ranije protiv Manchester Uniteda u Community Shieldu.
MANCINI: ZA DŽEKU JE BITNO DA JE POGODIO

Nakon pobjede Manchester Citya nad Swanseaom sa ubjedljivih 4:0, menadžer Roberto Mancini sijao je od sreće.

Prvi gol na susretu bio je djelo Edina Džeke, a potom su se u strijelce još upisali David Silva i Sergio Aguero, koji u svom debiju u dresu Građana postigao dva gola i upisao asistenciju.

"Oduševljen sam njegovim nastupom, ali i igrom cijele ekipe. Međutim, biće mu potrebne još dvije ili tri sedmice da stekne pravu formu jer još osjeća posljedice igranja na Copa Americi", kazao je nakon susreta Mancini.

Italijanski stručnjak potom se osvrnuo i na svog drugog napadača, Edina Džeku.

"Edin Džeko je potpuno drugi tip napadača u odnosu na Sergia Aguera. Za njega je jako važno što je postigao pogodak. Za njega je bitno da radi i sarađuje sa ekipom na terenu", dodao je Mancini.

<< Prethodna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Sljedeća >>