Alen Melunović-75 minuta,2 gola,0 asistencija

Muamer Gagula-90 minuta,0 golova,1 asistencija

Avdija Vršajević-71 minuta,0 golova,0 asistencija

FK Mlada Boleslav B-FK Arsenal Češka Lipa 4:1
Jasmin Šćuk-90 minuta,1 gol,0 asistencija

Mahir Hadžirešić(FK Mlada Boleslav B)
Mahir Hadžirešić-20 minuta,0 golova,0 asistencija
Gol Mahmutovića, poraz Teplica

Teplice su danas u okviru 23. kola Gambrinus lige poražene sa svom terenu od Mlade Boleslav sa 2:1, a gol za domaće postigao je naš internacionalac Aidin Mahmutović.
Mahmutović je već u 19. minuti Teplice doveo u vodstvo. Ovo je bio osmi gol bh. internacionalca ove sezone. No, nije dugo trajala radost domaćih. Chamosta vraća stvari na početak u 32. minuti.

Minutu prije kraja utakmice Fabian pogađa za tri boda Mlade Boleslav. Nakon ovog poraza Teplice za sada ostaju na šestom mjestu sa 35 bodova.

Treba spomenutu da su ovaj susret od početka počeli Aldin Čajić i Admir Ljevaković. Mladi veznjak koji je bio na probi u Wolfsburgu, Čajić, iz igre je izašao u posljednjim trenucima meča, a zamijenio ga je Došek.

Gambrinus liga, 23. kolo:

Teplice - Mlada Boleslav 1:2
Gagula: Džeko nam je svima otvorio vrata

Pet bosanskohercegovačkih internacionalaca nastupa za Teplice. Jedan od njih igra u B timu, Muamer Gagula. Bivšeg napadača Radnika iz Hadžića teška povreda škočnog zgloba zaustavila je na putu ka ulasku u prvi tim.
Gagula je počeo karijeru u Radniku iz Hadžića gdje je prošao sve mlađe kategorije. U pionirima za sezonu postigao je oko 35 golova, dok je u kadetima desetak puta manje tresao protivničke mreže. Za polusezonu nastupajući za juniore na svom kontu imao je 13 pogodaka.

Njegove golgeterske sposobnosti nisu mogle proći nezapaženo. Za 17. rođendan sigurno do sada dobio je naljepši poklon, a to je transfer u češke Teplice, u kojima je Edin Džeko ostavio dubok trag.

U novoj sredini se veoma dobro snašao. Za godinu dana nastupanja za juniore postigao je deset pogodaka. Međutim, uslijedila je teška povreda skočnog zgloba. I to zahvaljujući "stručnjacima". Baš onda kada je bio i najboljoj formi i pred ulaskom u prvi tim.

Doktori su obećavali, no niko nije radio ništa po tom pitanju. Čak su ga u Teplicama optuživali i da lažira povredu. Tjeran je da trenira povrijeđen, igrao je pod injekcijama i za Teplice i za juniorsku reprezentaciju Bosne i Hercegovine. Zbog takvih stručnjaka morao je pauzirati sve do 2011. godine.

Ipak, ni jednogodišnja pauza nije umanjila Gaguline golgeterske sposobnosti. 19-godišnji napadač nastavio je tačno ondje gdje je i stao. U ovoj polusezoni za B tim u tri utakmice postigao je dva gola. Ukoliko ovako nastavi nekadašnji kadetski i juniorski reprezentativac Bosne i Hercegovine naredne sezone mogao bi osjetiti čar igranja u prvom timu.

"Imam namjeru da što prije uđem u prvi tim. To bi se moglo dogoditi na ljeto. Želim ostati u Teplicama do kraja ugovora, pa ćemo vidjeti šta dalje. Bitno je da sam sada zdrav i da ulazim u formu. Imam priliku da pokažem koliko vrijedim", rekao je za početak razgovora za SportSport.ba Muamer Gagula, kojem ugovor sa Teplicama ističe u januaru 2012. godine.

Teplice imaju priliku plasirati se u Evropsku ligu naredne sezone preko prvenstva i kupa, međutim ovo drugo je mnogo realnije. Takvog mišljenja je i Gagula. Tim naših internacionalaca u četvrtini finala kupa za protivnika imat će prašku Slaviju.

"Klub ima velike ambicije. Svake sezone cilj je izlazak u Evropu. Ono što je najvažnije dosta prostora daju mladim igračima. Mislim da ove sezone preko kupa možemo do Evrope", ističe nekadašnji napadač Radnika iz Hadžića, koji se osvrnuo i na trag koji je ostavio naš reprezentativni napadač Edin Džeko:

"Džeko je sigurno ostavio dubok trag ovdje i otvorio nam svima vrata. Također i dosta je više skauta na tribinama, jer traže "novog Džeku". Međutim, nama stranicima je teško. Moramo biti dosta bolji od domaćih igrača kako bi dobili priliku".

"Dosta je lakše živjeti kada imaš nekog svog, na koga se možeš osloniti. Čajić, Melunović, Ljevaković, Mahmutović, sve su to momci koji mi život čine lakšim. Sa Čajićem sam nerazdvojan, znamo se još od malih nogu. Zajedno smo nastupali u Radniku i nadam se da će ostati ovdje i sljedeće sezone pa da ako Bog da zajedno zaigramo za prvi tim. Mislim da su Ljevaković i Mahmutović prešli ovaj nivo i sigurno mogu igrati u jačim klubovima", kaže Gagula koji je za kadetsku reprezentaciju Bosne i Hercegovine u prijateljskom susretu protiv Makedonije postigao hat-trick za samo 18 minuta.

Nogometni savez Bosne i Hercegovine suspendovan je od strane FIFA-e i UEFA-e. Ukoliko suspenzija potraje to bi mogao biti kraj bosanskohercegovačkog nogometa. Ipak, Gagula, kao i većina ostalih, optimista je da će se ova situacija brzo riješiti.

"Mislim da je ovo u neku ruku i dobro. Ljudi koji su bili tu, više ih nema. Dolaze novi i sugurno će biti bolje. Mislim i nadam se da će se ovo brzo riješiti. Ukoliko se riješi, prvo se moram posvetiti svojim igrama u Teplicama kako bih zaslužio poziv u reprezentaciju", rekao je Gagula za kraj razgovora za SportSport.ba.
Zadovoljni i u Manchester Cityju - Džeko junak Bosne

Gol je zadržao BiH u korak sa vodećom Francuskom i podigao je Džekino samopouzdanje uoči ključnog susreta sa Sunderlandom, piše na stranici Manchester Cityja

Edin Džeko, napadač Manchester Cityja i napadač reprezentacije BiH sinoć je postigao 18. gol u dresu sa državnim grbom BiH, a oduševljenje fanova u našoj zemlji dijele i u njegovom novom klubu.

Zvanični sajt Građana posvetio je mnogo prostora našem reprezentaticu, a danas je osvanuo tekst sa naslovom "Dzeko the hero for Bosnia".

U tekstu piše da je Džeko sinoć pokazao zbog čega ima armiju obožavaoca u svojoj zemlji. U Cityju vjeruju da će pogodak u državnom dresu pomoći Dijamantu u budućim nastupima za Manchester.

"Gol je zadržao BiH u korak sa vodećom Francuskom i podigao je Džekino samopouzdanje uoči ključnog susreta sa Sunderlandom", piše na stranici Manchester Cityja.

Odlučujući gol u duelu sa Rumunima Džeko je postigao u 83. minuti nakon što je Spahić fenomenalnim udarcem "uzdrmao" gostujućeg golmana, a Džeko je samo zadao završni udarac.
Ajdin Mahmutović postigao gol za Teplice

U okviru 21. kola nogometnog prvenstva Češke, Teplice se su savladale Banik Ostravu rezultatom 4-0. Dvojica od četvorice bh. nogometaša koji nose dres ovoga kluba utakmicu su počeli u udarnoj postavi. To su Aldin Čajić i Ajdin Mahmutović.

Admir Ljevaković je u 64. minuti zamijenio Čajića, dok je Alen Melunović utakmicu pregledao sa klupe za rezervne igrače.

Domaće je u vodstvo doveo Vachoušek u 8. minuti. Na 2-0 povećao je Mahmutović lijepim golom u 34. minuti.

Vachoušek je ponovo savladao golmana Daneka u 67. minuti, da bi konačan rezultat, na asistenciju Mahmutovića, postavio Mareš četiri minute kasnije.

Nekadašnji klub Edina Džeke trenutno se nalazi na šestom mjestu češkog prvenstva.

<< Prethodna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Sljedeća >>