DVA GOLA MAHMUTOVIĆA ZA TRIJUMF TEPLICA

U okviru 13. kola češkog fudbalskog prvenstva danas su odigrana tri susreta, a Teplice su zahvaljujući golovima Aidina Mahmutovića sa 2:1 savladale Slovacko.

Do nove pobjede kojom su se probili na 6. mjesto tabele stigli su fudbaleri Teplica. Do 44. minute nije bilo golova, a onda je bh. napadač Aidin Mahmutović pogodio za vodstvo Teplica.

Sve do tri minute prije kraja susreta rezultat se nije mijenjao, a onda je Volesak iz jedanaesterca izjednačio na 1:1, da bi u sudijskoj nadoknadi vremena Mahmutović svojim drugim golom donio Teplicama tri boda.

Bh. napadač na terenu je proveo svih 90 minuta, dok je drugi bh. internacionalac u Teplicama, Aldin Čajić, u igru ušao u 80. minuti.

Slavija je u Pragu bila bolja od Viktorije Plzen (2:1), a svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu. Gosti su poveli golom Kolara u 29. minuti, da bi domaći preko Pospecha i Hurke do odmora preokrenuli rezultat u svoju korist.

Mlada Boleslav je također upisala domaću pobjedu. Fudbaleri Mlade Boleslav su sa 3:1 savladali Duklu, koja je u 18. minuti preko Lietave stigla do prednosti. Međutim, Chramosta, Rolko i Kulić tresli su gostujuću mrežu za sigurnu pobjedu Mlade Boleslav.
EDIN DŽEKO IGRAČ UTAKMICE

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko sinoć je sa dva gola i asistencijom briljirao u pobjedi Manchester Citya protiv Wolvesa (5:2).

Manchester City je sa rezultatom 5:2 pregazio Wolverhampton u okviru engleskog Carling kupa, a Džeko je u pobjedi svoje ekipe ugradio dva gola i jednu asistenciju, te je proglašen za igrača utakmice.

Nakon što je ovog vikenda postigao dva gola i Manchester Unitedu na Old Traffordu, Džeko je i protiv Wolvesa dva puta tresao mrežu. Oba gola je postigao iz šesnaesterca, te je potvrdio da se radi o napadču svjetske klase.

Za svoj je nastup nagrađen ocjenom od 7,5, te je zasluženo ponio naslov igrača utakmice.
DŽEKO DVA GOLA, CITY NEUMOLJIV

Manchester City nije imao previše problema u dvoboju sa Wolvsima u okviru Carling kupa Engleske, te su pobijedili rezultatom 5:2, uz dva gola Edina Džeke.

Stvari nisu najbolje krenule po Manchester City. Wolverhampton je krenuo prilično ofanzivno od prvog sudijskog zvižduka i takva igra im se isplatila u 18. minuti susreta, kada je za 1:0 pogodio srbijanski internacionalac Nenad Milijaš.

Ipak, radost domaćih nije dugo trajala. Aktuelnom lideru engleske Premier lige trebale su samo tri minute da potpuno potopi domaćina.

Adam Johnson je u 37. minuti izjednačio na 1:1, a reprezentativac Francuske Samir Nasri dvije minute kasnije doveo je Građane u vodstvo lijepim golom sa vrha kaznenog prostora.

Edin Džeko, koji je priliku u ovom susretu dobio od prve minute, zatresao je mrežu Wolvesa. Nakon što je golman domaće ekipe odbranio udarac mladog Scapuzzija, Džeko je natrčao na loptu i pogodio za treći gol Citya.

Samo dvije minute kasnije reprezentativni napadač Bosne i Hercegovine imao sjajnu priliku za svoj drugi gol, ali je zamalo zakasnio na loptu, nakon ubačaja Kolarova. U petoj minuti nastavka De Vries je postigao autogol i već je tada bilo jasno da pobjeda ide na Eastlands.

City je poveo sa 5:1 u 63. minuti. Akciju je započeo Džeko, koji je odigrao dupli pas sa Nasrijem, a onda uposlio Scapuzzija, koji vraća loptu Džeki. Zbunjena odbrana Wolvesa nije mogla zaustaviti Dijamanta da se po drugi put upiše u strijelce.

Igrači Citya praktično su još slavili peti gol, a Wolvsi su uspjeli smanjiti rezultat na 2:5, golom O'Hare. Igrači Citya su do kraja susreta "povukli ručnu", a domaći su se pomirili sa porazom, pa se rezultat više nije mijenjao.
Ljevaković sjajan, dobra partija i mladog Čajića

Teplice su u okviru 11. kola češke Gambrinus lige poražene na Na Stinadlechu od Sparte iz Praga sa 1:0, iako je bivši klub Jiržija Plišeka zaslužio najmanje bod sjajnom igrom u drugom dijelu. U ovom susretu nastupili su Admir Ljevaković i Aldin Čajić.

U ovom susretu Teplice su bile veoma oslabljene u napadu neigranjem dva brzonoga napadača, našeg Aidina Mahmutovića i Andreja Kerića. Mahmutović nije mogao nastupiti zbog žutih kartona, a Kerić jer je član Sparte koji je u Teplicama na posudbi.

Sparta je došla veoma rano u vodstvo. Miroslav Slepička je preciznim udarcem glavom pogodio za 1:0, Tomaš Grigar nije imao nikakve šanse da odbrani udarac. Praška ekipa igrala je veoma dobro u prvom poluvremenu. Mogli su i udvostručiti prednost da nije bilo našeg internacionalca, Admira Ljevakovića.

Naime, u 32. minuti, nakon jednog centaršuta Ljevaković je u posljednji čas odnio loptu ispred Slepičke. Naš internacionalac pružio je sjajnu partiju na sredini terena. Zaustavio je mnoge napade Sparete, djelovao je neumorno.

Petr Rada, trener Teplica, u drugom poluvremenu, tačnije u 66. minuti, dao je priliku još jednom našem internacionalcu, Aldinu Čajiću, koji je ušao umjesto Mateja Sive. Mladi veznjak koji je na meti nekoliko njemačkih klubova također pružio je dobro partiju. Nakon njegovog ulaska domaći su krenuli na sve ili ništa. Teplice su imale apsulutnu dominaciju posljednjih pola sata igre.
Mahmutović golom odveo Teplice u četvrtfinale

Na nogometnim terenima Češke Republike danas su igrane utakmice osmine finala Kupa.

Teplice, klub koji u svojim redovima ima trojicu igrača iz BiH, bez problema je izborio plasman u četvrtfinale, a veliki udio su dali i naši nogometaši.

Teplice su u gostima savladale Karvinu sa 3-1, a vodeći pogodak je postigao Aidin Mahmutović. Mahmutović je izašao iz igre na poluvremenu, Admir Ljevaković je igrao do 78. minute, dok Aldin Čajić nije bio u sastavu.

Sigma Olomuc je bila bolja od Ustija 1-0, Dukla od Jabloneca 3-2, a Sparta u gostima od Znojma 4-1.

<< Prethodna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Sljedeća >>