Muris Mešanović(FC Vysocina Jihlava)
FC Vysočina Jihlava-FK Dukla Praha 11.03.2011 18.00
Džeko odigrao cijeli susret u poraz Manchester Citya

Dinamo pokazao zube
Fudbaleri Dinama iz Kijeva stekli su solidnu prednost protiv Manchester Cityija u prvoj utakmici osmine finala Lige Evrope.

Kijevljani su na svom terenu savladali ''građane'' rezultatom 2:0, golovioma Schevchenka i Guseva, a ovaj drugi u samom finišu imao je sjajnu priliku da još jednim golom nanese pravi debakl favorizovanom engleskom premijerligašu. Ipak, golman gostiju Hart je u toj situaciji sjajno intervenisao.

Naš reprezentativac Edin Džeko odigra je svih 90. minuta susreta, ali bez značajnijeg učinka.
Aldin Čajić u timu kola, Mahmutović postigao pobjedonosni pogodak

Aldin Čajić

Naime, nekadašnji nogometaš Radnika iz Hadžića nakon sjajne partije protiv Usti nad Labeom zasluženo je svrstan u udarnu postavu. Iako nije postigao pogodak bio je najbolji pojedinac na terenu.

Njegov tim slavio je pobjedu od 2-1. Vondrašek je domaće doveo u vodstvo u 26.minuti. Poravnao je Krbecek u 53., da bi pobjedonosni gol postigao potencijalni bh. reprezentativac Ajdin Mahmutović deset minuta prije kraja.

Treba istaći da je prije toga bio povrijeđen, te se, ovim pogotkom, na najbolji mogući način vratio na zelene terene.

Treći igrač iz BiH koji nosi dres kluba za koji je nastupio i Edin Džeko, Alen Melunović, proveo je na terenu 55 minuta.

Idealnih jedanaest u 19. kolu po izboru sportskih novinara Češke:

Filipko Miroslav (Slovačka), Ondrej Kušnír (Sparta), Paul Elias (Jablonec), David Hubacek (Slavia), Thomas Janotka (Olomouc), Aldin Čajič (Teplice), Vaclava Prochazka (Mladá Boleslav), Jan Kovarik (Jablonec), Mark angu (Mladá Boleslav), Zbynek Pospech (Slavia) i Jan Chramosta (Mladá Boleslav).

Teplice su trenutno na šestom mjesto sa 29 osvojenih bodova.
Mahmutović ušao i donio pobjedu Teplicama

U okviru 19. kola češkog fudbalskog prvenstva Teplice su pred svojim navijačima rezultatom 2:1 savladale Usti, a strijelac pobjedonosnog gola bio je naš internacionalac Aidin Mahmutović.
Teplice su sjajno otvorile susret prrotiv fenjeraša češkog prvenstva i u 25. minuti preko Vondrašeka došle su do prednosti.

Međutim, Usti se nije predavao i u 53. minuti poravnava, a strijelac je bio Krbecek. U 68. minuti trener Teplica Jirži Plišek pravi sjajan potez uvodeći u igru Mahmutovića umjesto strijelca Vondrašeka. Naš internacionalac odužio mu se u 81. minuti, kada je postigao gol vrijedan tri boda.

Aldin Čajić odigrao je cijeli susret u dresu Teplica, dok je Alen Melunović u igri bio do 55. minute.