Džeko potpisao za City!

Bh. reprezentativac i sada već bivši napadač Wolfsburga stavio je svoj potpis na četiri i pol godine ugovora sa engleskim Manchester Cityjem!
Nakon brojnih špekulacija i velikog iščekivanja, Džeko je od večeras i službeno novi igrač Manchester Cityja! Naš reprezentativac potpisao je na četiri i pol godine, te će na dresu nositi broj 10, kao što smo već ranije i najavili.

Svoj debi 24-godišnji Dijamant imat će naredne subote protiv Wolverhamptona.

"Dugo sam se vremena povezivao sa Manchester Cityem, još od prošlog ljeta, ali Wolfsburg me do danas nije želio prodati", kazao je Džeko.

"Bilo je mnogo špekulacija i nagađanja u medijima, ali su mi misli ostale pribrane i pored svega. Jako je bitno ostati hladne glave u svemu ovome, jer ukoliko mislite na sve te stvari koje se spominju u medijima, to može odvući pažnju i uticati na moju igru. Uvijek mi je bila privlačna ideja o pristupanju Cityu", dodao je reprezentativac Bosne i Hercegovine.
Edin Džeko odbranio titulu Idola nacije

Treći po redu Idol nacije

U nedelju u 20:30 sati u sarajevskom klubu Coloseum, u organzaciji SportSport.ba, održan je treći Idol nacije.

Edin Džeko, napadač Wolfsburga, odbranio je laskavu titulu i ponio epitet najboljeg bh. fudbalera u 2010. godini!
Idol nacije za 2010. godinu je EDIN DŽEKO!
Džeko ublažio blamažu Vukova

Na Volkswagen Areni u Wolfsburgu istoimeni domaćin pokazao je svu svoju nemoć u duelu sa njemačkim drugoligašem. Energie iz Cottbusa slavio je sa 3:1, te McClarenove "zvijezde" eliminisao iz DFB-Pokala.
Gosti iz Cottbusa šokirali su domaće već nakon dvije minute igre, kada je Petersen matirao Benaglija za 0:1. Malo ko je u tim trenucima očekivao da će Energie do kraja prvog dijela postići još dva gola.

Nakon primljenog gola, Wolfsburg je krenuo sa napadima na gol Cottbusa. Steve McClaren, trener domaćih, od prve minute krenuo je sa tri napadača (Džeko - Grafite - Mandžukić). Grafite u 19. minuti glavom zahvata loptu, no ona odlazi ravno u ruke Kirschbauma.

Nekoliko minuta kasnije, Džeko sa nekih sedamanest metara puca pored gola, a u 29. minuti Mandžukić propušta stopostotnu šansu za Vukove. Hrvatski reprezentativac i bivši nogometaš Dinama pucao je ravno u Kirschbauma sa svega pet metara, potpuno neometan.

Energie je iz kontranapada došao do dva gola u posljednjih pet minuta. Petersen je u 40. minuti izbjegao ofsajd zamku, potom s lijeve strane proigrao potpuno slobodnog Jiayi Shaoa kojem nije bilo težko pogoditi mrežu Benaglija.

Svega tri minute kasnije, Reimerink na svojstven način vara Kjaera na lijevoj strani Wolfsburgovog šesnaesterca, loptu proigrava na drugu stranu do Petersena, a ovaj postiže svoj drugi gol na večerašnjoj utakmici.

U 48. minuti Džeko prima loptu na prsa i, iskosa, sa desne strane šesnaesterca, pogađa vanjski dio mreže. Naš reprezentativac u 53. minuti tražio je penal nakon što je oboren u protivničkom šesnaestercu, ali je na kraju "nagrađen" samo javnom opomenom.

Uspjeli su domaći smanjiti visoko vodstvo Cottbusa u 56. minuti. Diego je izveo slobodni udarac s desne strane, Madlung glavom spustio loptu na nogu Džeke koji sa dva-tri metra trese mrežu Kirschbauma. Dvije minute kasnije, Džeko glavom sjajno puca, no ovaj put njegov udarac brani Kirschbaum.

DFB-Pokal, osmina finala:
Wolfsburg - Cottbus 1:3 (Džeko 56/ Petersen 2, 43, Shao 40)
Džeko strijelac u remiju sa Hoffenheimom

Pet utakmica 17. kola Bundeslige okončano je prije nekoliko trenutaka. Bh. javnosti daleko najzanimljiviji bio je okršaj Wolfsburga i Hoffenheima na Volkswagen Areni. Džeko je golom u zadnjoj minuti Vukove spasio poraza.

Tako je Wolfsburg i šesti uzastopnu utakmicu odigrao neriješeno. Od samog početka utakmice vidjelo se da gosti više žele iz ove utakmice. Izabranici Stevea McClarena očajno su izgledali na terenu i danas, kao i u većini utakmica prvog dijela sezone, pa ih je na kraju spašavao Edin Džeko.

Dodajmo još kako je Džeko i u ovoj utakmici ponio kapitensku traku, bez obzira na sva negativna dešavanja i loše odnose sa McClarenom posljednjih dana.
Džeko: Interes Reala daje mi motivaciju

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko priznao je da mu godi interesovanje Real Madrida, ali je istakao kako je i dalje igrač Wolfsburga.
U razgovoru za španski Intergoles, napadač Zmajeva i Wolfsburga rekao je kako mu godi interesovanje kluba kakav je Real Madrid.

"Pojavila se ta priča da se trener Reala Jose Mourinho interesuje za mene. To mi svakako daje dodatnu motivaciju, jer je Real u svakom slučaju jedan od najboljih klubova na svijetu", kaže Džeko.

Džeko se potom osvrnuo i na mogući odlazak u Manchester City.

"Moj je menadžer posmatrao gradski derbi između Citya i Uniteda, na koji su ga pozvali čelnici Citya, sa kojima se nalazi u dobrim odnosima, ali to nikako ne znači da ću potpisati za City".

"Iskreno, ne razmišljam sada o tome da li ću napustiti Wolfsburg u januaru, ili na ljeto, ili ću ostati još u Wolfsburgu. Moj je menadžer zadužen za te poslove, a ja se želim posvetiti svojoj igri u klubu za koji nastupam, a to je Wolfsburg", dodao je Džeko.

<< Prethodna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Sljedeća >>