Kerla pozvan za utakmicu sa Poljskom

Stručni štab nogometne A reprezentacije Bosne i Hercegovine saopštio je spisak igrača za prijateljsku utakmicu Poljska - BiH,
koja će biti odigrana u Antalyji, 10. decembra u 20.30 sati.Među nogometašima koji su pozvani za ovu utakmicu nalazi se i
naš Semir Kerla koji nastupa za FK Željezničar.
Okupljanje reprezentativaca održaće se 8. decembra u 13 sati.
Mahmutović ublažio poraz Teplica

Danas su odigrane posljednje dvije utakmice 17. kola češkog šampionata. Gostujuće pobjede ostvarili su Banik Ostrava i Jablonec.
Teplice su u derbi-utakmici 17. kola, pred svojim navijačima, poraženi od Jabloneca. Goste je u vodstvo doveo Jan Kovarik u 31. minuti, a isti igrač je, u drugoj minuti nastavka, udvostručio prednost gostiju.

Nadu da možda i mogu ostati neporaženi, domaćim navijačima donio je pogodak našeg internacionalca Aidina Mahmutovića u 85. minuti. Srećom po goste, rezultat se više nije mijenjao.

Mahmutović je odigrao svih 90 minuta, a u redovima domaćih nastupila su još dva naša internacionalca. Admir Ljevaković je tako odigrao prvih 45 minuta, a mladi Aldin Čajić zamijenjen je u 63. minuti.

Češko prvenstvo, 17. kolo:
Teplice - Jablonec 1:2 (Mahmutović 85/ Kovarik 31, 47)
Džeko Wolfsburg spasio poraza

Gostujućom pobjedom Koelna nad Stuttgartom (1:0) i remijem St. Paulija i Wolfsburga (1:1) kompletirano je 13. kolo njemačke Bundeslige.

U drugoj danas odigranoj utakmici 13. kola Bundeslige, St. Pauli je odigrao neriješeno sa Wolfsburgom. Vukovima ove sezone nikako da krene, a danas ih je poraza spasio bh. reprezentativac Edin Džeko.

Prethodno je Thorandt u 28. minuti domaće doveo u vodstvo, ali je Džeko u devetoj minuti nastavka, na asistenciju Brazilca Diega, pogodio za 1:1. Wolfsburgu je ovo treći neriješen ishod ove sezone, a sa 15 osvojenih bodova zauzimaju tek 11. poziciju na tabeli. Bod manje ima St. Pauli koji se nalazhi na 14. poziciji.

Bundesliga, 13. kolo:
St. Pauli - Wolfsburg 1:1 (Thorandt 28/ Džeko 54)
Raspored utakmica naših igrača

U 17. kolu Slovačke Corgon lige naš Avdija Vršajević sa svojim Tatran Presovim dočekuje ekipu Dunajske strede. Ovaj meč se igra u subotu 20.11 u 15.30.
FK Mlada Boleslav B za koju nastupaju dva naša fudbalera, Jasmin Šćuk i Mahir Hadžirešić u subotu u 10.15 gostuje kod ekipe FK Parubice.
NK Željezničar za koji nastupa naš Semir Kerla u narednom kolu Premier Lige BiH dočekuje Rudar iz Prijedora. Ovaj meč je na rasporedu u subotu 20.11 u 16 sati.
U 13. kolu Bundeslige Vfl Wolfsburg našeg Edina Džeke gostuje kod ekipe ST.Paulija. Ovaj susret ce se odigrati u nedelju 21.11 u 17.30.
U ponedeljak 22.11 u 18 sati u Teplicama se igra Bosanski derbi. Za domacu ekipu nastupaju Aidin Mahmutović, Admir Ljevaković, Aldin Čajić dok za ekipu Jabloneca nastupa Anes Haurdić. Alen Melunović i Muamer Gagula sa ekipom FK Teplice B u narednom kolu gostuju kod ekipe Jirny.